Ця гра прийшла в Росію на початку XIX ст., З успіхом витримала конкуренцію з Віста, інтерес до неї то падав, то зростав, преферанс видозмінювався, породжуючи різновиди правил (згодом чітко оформляються дві їх різновиди - Сочинка і класика, до яких додається пізніше ростовка і ленінградка). Не маючи можливості охопити всі види, зупинимося на первинному і на тих, які вважали за краще гравці кінця минулого століття - початку нинішнього, в пору активного розвитку преферансу.
Преферанс, безперечно, гра розумна і цікава, цікава за різноманітністю прийомів і не дуже втомлива для міркування. Пам'яті для вивчення її потрібно менше, ніж для гвинта . Але все-таки, щоб вміти добре грати в преферанс, потрібен навик і великий досвід.
Преферанс сам по собі був би не многосложен і закони його легко поміщалися на одній сторінці, якби не різні нововведення, застосування і зміни, які зробили його грою хитромудрої настільки, що непоганий гравець в карти взагалі часто буває поганим преферансистів.
У преферанс грати можна удвох, утрьох, учотирьох і вп'ятьох. Кращий варіант - гра вчотирьох.
Преферанс удвох. Він нудний, незанімателен, одноманітний. Грати доводиться при відкритих карта х бовдура. Кожна гра в такого роду преферансі розігрується напевно, тому що кожен раз всі карти розкриваються і відразу робляться відомими все хабара партнера. Карти здаються на трьох: гравцям і дурню. У той час, коли гравці торгуються за прикуп, карти бовдура лежать закритими; дивитися їх жоден з гравців не має права. Який узяв прикуп призначає гру; його партнер може пасувати або вістовать один, або, нарешті, запросити бовдура, тобто розкрити його карти. Для хабарів існують звичайні правила: при простій грі призначав повинен взяти 6 хабарів, а Віста 2, якщо йде один, і чотири, якщо запросить бовдура і т. Д.
Преферанс втрьох. Гра досить правильна. Вона ніколи не затягується так сильно, як гра удвох або вчотирьох; неріскующіе гравці розігрують пульку дуже швидко. Грати втрьох слід дуже обачно, тому що в такої партії занадто мало шансів на відіграш. Вістовать з невірними хабарами абсолютно не можна. Гра віста повинна бути із запрошеннями.
Преферанс вчотирьох. Це найвірніша і найкраща гра: цікава, нестомлюючого і весела. Вчотирьох шанси всіх гравців рівні, і недобросовісні гравці не можуть грати заодно, як часто трапляється при грі втрьох, коли двоє хороших гравців зазіхають «на кишеню» третього, гравця слабкого або, як кажуть, гарячого. У преферансі вчотирьох здає не бере участі в грі, він роздає карти трьом партнерам, а на своєму боці кладе прикуп, який і продає кому-небудь з гравців, або при розпасовці робить перші два виходи. Здає отримує консоляціі з гравців, тобто записує за проданих тузів, записує на обремізівшіхся, зрозуміло, за раніше встановленою таксою.
Існує багато пологів преферансу: простий, з десятковим рахунком , з курочкою , з котлом , з мізер , з увертамі і ін.
Префіранс простий
Гра проста. Ремиз не ставиться над записом, і їм не користуються партнери, а обремізівшійся списує зі своєю зіграної записи ту цифру, яку він приписав би до цього запису при сприятливих обставинах. Зрозуміло, що це говориться про одну недобраного хабарі, якщо таких гравець недорахувалися дві - то списує подвійно, якщо три - то втричі і т. Д. Наприклад: гравець призначив трефи і залишився без однієї. Замість того, щоб до свого запису додати 6, будучи при своїх, він зменшує свій запис на 6, але якщо він залишився без двох, то зменшує її вже на 12, без трьох - на 18 і т. Д. Ця гра нудна і занедбана гравцями, пульки в ній без кінця, тому що не йдуть в послідовному порядку, а кілька сот разів переписуються, зменшуються і додаються.